Ana sayfa BİLGİ Klavyede düz çizgi işareti nasıl yapılır? Düz çizgi yapan tuşlar

Klavyede düz çizgi işareti nasıl yapılır? Düz çizgi yapan tuşlar

420
0
klavye

Klavye ile ilgili bilinen birçok kısa yol ve işaretler vardır. Günümüzde en yaygın olarak kullanılan Q klavyede düz çizgi yapmayı birçok kişi bilmemektedir. ‘Klavyede düz çizgi nasıl yapılır’ sorusunun cevabını araştırıyor iseniz hemen bu başlık altından öğrenebilir ya da kopyala – yapıştır seçeneği ile bu karakteri yazmak istediğiniz metne yapıştırabilirsiniz.

Q klavye günümüzde en çok kullanılan klavyedir. Yazı, rakam ve noktalama işaretlerini kullanabildiğimiz klavyede birçok bilmediğimiz kısa yollarda mevcuttur. Bazı işaretler vardır ki ne kadar çabalasak ta bir türlü yapamayız. Bu klavyeyi tam olarak tanımayan ve yabancı olanlar düz çizgi yapmakta zorluk çekerler. Düz çizgi nasıl yazılır sorusunun yanıtı ise oldukça basittir.

KLAVYEDE DÜZ ÇİZGİ NASIL YAPILIR?

Microsoft World, Excel veya metin belgesi oluşturan kişiler kimi zaman düz çizgi kullanmaya ihtiyaç duyarlar. Ancak bilemedikleri için hemen arama motorundan bu konunun çözümü ile ilgili hızlıca bilgiler aranır. Aşağıda bulunan tuşlara tıkladığınız an istediğiniz düz çizgiyi oluşturabilirsiniz.

Düz çizgi yapmak için CTRL – ALT ve > işaretine basınız.

Q KLAVYE KULLANIMI

Klavye kullanmaya yeni başladıysanız tuşların yerini bulmakta zorluk çekebilirsiniz. Tek parmakla saniyelerce bir harfi arayabilir, işaretleri yazmakta zorluk çekebilirsiniz. Ancak amatörlük dönemini atlattıktan sonra her şey çok daha kolay olacaktır. Yazdıkça daha da hızlandığınızı göreceksiniz. Kısa bir süre sonra 10 parmak yazmaya da başlayacaksınız. 10 parmak klavye eğitimi ile ilgili sanal ortamda birçok eğitici uygulamalar da bulunmaktadır. Öte yandan Q klavyede noktalama işaretlerini yapmak ta oldukça basittir. Tek yapmanız gereken tüm kısa yolları ezberlemek. Eğer işiniz gereği veya farklı bir sebepten dolayı klavyeyi gün içinde her gün kullanırsanız giderek her şeyin daha kolaylaşacağını göreceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here