Ana sayfa EĞİTİM AÖF’den duyuru: Güncellendi

AÖF’den duyuru: Güncellendi

809
0
aof

2018-2018 eğitim ve öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala öğrenciler yeni kayıtlarını yaptırmak veya kayıt yenilemek için beklemeye geçti. Öte Anadolu Üniversitesi, resmi internet sitesinden ders programları ile ilgili bir duyuru yayımladı.

AÖF DUYURDU: DERS PROGRAMLARI GÜNCELLENDİ

Anadolu Üniversitesi, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ders programlarının güncellediğini açıkladı.

Açıköğretim Sisteminde birçok bölümün ders programı yenilendi. 17 lisans ve 12 önlisans bölümünde yaklaşık 300 ders değişikliği yapıldı. Programlardaki güncellemeler bazı derslerin döneminin değişmesi, kaldırılması ya da yeni ders olarak eklenmesi şeklinde yapılmıştır.

Bu değişikliklerle öğrencilerimizin, alanıyla ilgili olan ve güncel konuları içeren dersleri alarak akademik yeterliğini daha da artırmak amaçlanmıştır. Ayrıca yapılan bu ders değişikliklerinin yanı sıra birçok dersin içeriği ve e-öğrenme malzemeleri de güncellenmiştir. Bu sayede öğrencilerimiz sadece yeni derslerde değil tüm derslerde en güncel bilgiye ulaşabileceklerdir.

Ders değişiklikleri sadece yeni kayıt yaptıracak öğrencilerimizi değil sistemde daha önce yer alan tüm kayıt yeniletecek öğrencileri de kapsamaktadır. Buna göre kayıt yeniletecek öğrencilerimiz yeni ders listelerine göre ders seçebilecek.

2018-2019 Öğretim Yılı Güz Döneminde 24 Eylül – 5 Ekim 2018 tarihleri arasında kaydını yeniletecek öğrencilerin, aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinde yer alan yeni ders listesine göre ders seçimlerini yapmaları gerekecek.  Kayıt yeniletecek öğrencilerimizin kendi programlarında ders değişikliklerini incelemeleri yararlarına olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here