Ana sayfa EKONOMİ Altın fiyatları 2018 ne zaman düşer?

Altın fiyatları 2018 ne zaman düşer?

179
0
altin-ne-zaman-duser

Altın piyasası ile araştırmalar her gün tüm hızıyla devam etmektedir. En çok rehavet gören çeyrek, gram, tam, yarım ve cumhuriyet altını alacak olanlar piyasanın nabzını yakından takip ediyorlar. İnişli, çıkışlı bir grafik sergileyen bu piyasada en iyi fiyata altın almak isteyenler ‘altın fiyatları ne zaman düşer’ sorusunun yanıtını sosyal medya ve internet ortamında araştırıyor. Peki altın fiyatları 2018 ne zaman düşer?

ALTIN FİYATLARI NE ZAMAN DÜŞER?

Özellikle yaz mevsiminin gelmesi düğün sezonunun başlamasının ardından çeyrek, gram, yarım, tam ve cumhuriyet altını piyasada en çok rehaveti görüyor. Hediyelik olarak takılmasının yanı sıra bazı vatandaşlar da bu alana yatırım yapmak için en uygun fiyatı yakalamayı amaçlıyor.  Bu nedenle de ‘altın ne zaman düşer’ sorusu akıllara geliyor. Ancak bu sorunun yanıtı ile ilgili ayrıntı bulmak pek te kolay değil. Çünkü gündem de yaşanan gelişmelere göre her an iniş ve çıkış olabiliyor.

Altın fiyatları konusunda araştırmalar yapan ve bu alana yatırım yapacak olan kişilerden bazıları durumu Dolar kuruna göre değerlendiriyor. Dolar’ın düşmesi ile altın fiyatlarında da iniş yaşanıyor. Bu sebepten ötürü dolar tahmini ile altına yatırım yapılıyor veya elde bulunan altınlar bozduruluyor.

ALTIN TÜRLERİ NELERDİR?

Altının kelime anlamı ‘‘Simgesi Au, atom sayısı 79, atom ağırlığı 196,967 olan, 1064 santigrat derecede ergiyen, parlak sarı renkli, kolay işlenebilen, havadan sudan etkilenmeyen, çok yüksek değerli bir element.’’

Piyasada bulunan başlıca altın türleri şöyle; Çeyrek, gram, yarım, tam, cumhuriyet, ata, 14 ayar, 18 ayar, 22, ayar, iki buçuk altın, besli altın, gramse altın.

ALTIN FİYATLARI SON DURUM

Türkiye’ye karşı yapılan kur saldırıları nedeniyle piyasada son günlerde inişli çıkışlı gelişmeler yaşanıyor. Bu saldırılara rağmen artan döviz kuru yerini düşüşe bıraktı ve günden güne değer kaybediyor. Bu nedenle altın fiyatları da düşüşe geçti.

10 Eylül Pazartesi itibari ile altının gram fiyatı 247 TL. Çeyrek altın fiyatları ise 400 TL civarında seyrediyor. Cumhuriyet 1655 TL, tam 1613 TL, yarım 809 TL, 22 ayar bilezik gramı 225 TL, 18 ayar bilezik gramı ise 180 TL.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here