Ana sayfa EKONOMİ Bankalar altın bozar mı? 2019

Bankalar altın bozar mı? 2019

20
0
bankalar-altin-bozar-mi

Altınlarını bozmak isteyen vatandaşlar bu işlemi genellikle kuyumcularda yapmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan internet bankacılığıyla altın hesabı açmanız oldukça basittir. Bunun yanı sıra bankalara giderek de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Peki, 2019 bankalar altın bozar mı? Gram, yarım, ata, tam ya da cumhuriyet altın bozmak istediğinizde aklınıza takılan bu sorunun yanıtını buradan öğrenebilirsiniz.

BANKALAR ALTIN BOZAR MI?

Altınlarını bozmak ya da altın almak isteyen kişiler artık bu işlemlerini bankalar aracılığı ile de yapabiliyor. Gelişen teknoloji sayesinde artık vatandaşlar altın alım ve satım işlemlerini mobil bankacılığıyla da yapabiliyor. Bankalar altın bozar mı sorusuna yanıt olarak şöyle cevap verebiliriz;

Bu alana yatırım yapmak isteyen kişiler altın alıp evde saklamak yerine banka şubesine giderek satın alabilirler. İnternet bankacılığı ile bu altını istediğiniz zaman bozdurabilir ya da yeni altın alabilirsiniz.

Örneğin; elinizde bir miktar nakit para var ve yatırım yapmayı düşünüyorsunuz. Eğer düşünceniz uzun vadeli ise altın alışını bankadan yapmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde altınlarınızı evinizde saklamanız gerekecektir. Ya da ücret karşılığında bankalardan kasa kiralamanız gerekecek.

Altın hesabı açmak için tavsiye edilen bankalar şöyle;

1- Ziraat Bankası Altın

2- Yapı Kredi Bankası Altın Hesabı

3- Kuveyt Türk Altın Hesabı

4- Vakıf Bank Altın Çağı Hesabı

5- Garanti Bankası Altın Hesabı

6- Şekerbank Altın Hesabı

7- Albaraka Altın Katılım Hesabı

8- Halkbank

ALTIN HESABI NASIL AÇILIR?

Altınlarınızı garanti altına almak şimdi hem çok kolay hem de çok hızlıdır. Tek yapmanız gereken altınlarınız ile birlikte dilediğiniz bankaya giderek altınlarınızı hesaba yatırmak istediğinizi söylemenizdir. Daha sonra altın eksperi altınınızı değerlendirir ve içerdiği saf altını gram olarak belirler. Bu işlemlerin ardından altınlarınız ile ilgili tutanağınızı imzalayacaksınız. Sonrasında müşteri temsilcisi sizin adınıza altın hesabınızı açar ve altınlarınızı hesabınıza yatırır.

Altınlarınızı hesaba yatırmak işte bu kadar kolay ve hızlıdır. Hesabınızdaki altınları istediğiniz an internet bankacılığı işlemleri ile takip edebilirsiniz.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here