Ana sayfa NASIL YAZILIR Benimki nasıl yazılır? TDK Benimki yazılışı birleşik mi, ayrı mı?

Benimki nasıl yazılır? TDK Benimki yazılışı birleşik mi, ayrı mı?

17
0
benimki-tdk-nasil-yazilir

TDK ile her gün binlerce kelimenin doğru yazılışı araştırılıyor. Günümüzün en temel problemlerinden birisi olan yazım yanlışlarını en aza indirmek için biz de en çok yazım hatası yapılan kelimeleri tespit ederek sizler için doğru yazılışlarını derlemeye devam ediyor. Türk Dil Kurumu’nun resmi internet sitesinden yapılan o sorgulamalardan bir tanesi de ‘’benimki nasıl yazılır’’ sorusunun yanıtı oluyor. Benimki TDK’ye göre birleşik mi ayrı mı yazılır? Benimki yazılışı TDK ile bu başlık altından öğrenebilirsiniz.

Benimki TDK’ye göre nasıl yazılır sorusunun yanıtı da bu konu ile ilgili en çok cevabı merak edilen sorular arasında yer alıyor. Birçok kişi bu bağlacı kullanırken kararsız kalarak soluğu TDK’nın resmi internet sitesinde alıyor. Benimki yazılışı birleşik mi yoksa ayrı mı yazılır? Benimki ile ilgili cümle içerisinde kullanılmış doğru örnekleri bu başlık altından bulabilirsiniz.

BENİMKİ NASIL YAZILIR? TDK’YA GÖRE DOĞRU YAZILIŞI

TDK’nin resmi internet sitesinden derlediğimiz bilgilere göre ‘’benimki’’ olarak doğru yazılmaktadır. Günümüzde ayrı yazarak hataya düşenler vardır.

BENİMKİ YAZILIŞI BİRLEŞİK Mİ, AYRI MI?

Benimki yine ne yaptı etti gönlümü almayı başardı.

Neden her seferinde benimki haklı çıkmasını başarıyor?

Orada benimki ile birlikte çıkmış karşıma gülüyor.

Bu akşam yemeğinde benimki ile mutlaka dans etmek istiyorum.

Benimki gibi bu yollardan emin adımlarla ilerlemen gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here