Ana sayfa NASIL YAZILIR Her zaman ki nasıl yazılır? TDK her zamanki yazılışı birleşik mi, ayrı...

Her zaman ki nasıl yazılır? TDK her zamanki yazılışı birleşik mi, ayrı mı?

30
0
her-zaman-ki-yazilisi

Türk Dil Kurumu, resmi internet sitesinden verdiği hizmet ile yazım yanlışı konusunda milyonlarca kişiye doğru bilgileri aktarıyor. Günümüzde birçok kelime doğru yazıldığı sanılsa da hataya düşülüyor. Birleşik kelimeler başta olmak üzere birçok yanlış yapılabiliyor. Her zaman ki yazılışı da en çok hataya düşülen kelimelerden bir tanesidir. TDK’ye göre her zaman ki doğru yazılışı sık sık araştırılmaktadır. Peki, her zaman ki yazılışı birleşik mi, ayrı mı?

Günlük konuşmalarımızda yazım yanlışları en büyük sorunlardan bir tanesidir. Doğru zannetsek de aslında yanlış yazdığımız birçok kelimeler olabiliyor. Türk Dil Kurumu’nun resmi internet sitesinde her gün binlerce kelimenin doğru yazılışı da araştırılıyor. Her zaman ki yazılışı da onlardan bir tanesidir. ‘’Her zaman ki nasıl yazılır’’ sorusunun yanıtı TDK ile bu başlık altında sizlerle. Peki, her zaman ki yazılışı birleşik mi, ayrı mı?

HER ZAMAN Kİ YAZILIŞI TDK

Türk Dil Kurumu’nun resmi internet sitesinden yapılan sorgulamaya göre ‘’her zamanki’’ olarak doğru yazılmaktadır. Bu kelimenin cümle içinde doğru yazılmış örneklerini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

HER ZAMAN Kİ YAZILIŞI İLE İLGİLİ ÖRNEKLER

Her zamanki gibi yine hep birlikte ders çalışmaya gideceğiz.

Bu akşam her zamanki yediğim yemeklerden sipariş edeceğim.

Her zamanki hatalara yine düştük.

Neden her zamanki gibi değil de bu kez çok daha farklı kıyafetler giyindin?

BANANE NASIL YAZILIR?

SANANE NASIL YAZILIR?

BENİMKİ NASIL YAZILIR?

SENİNKİ NASIL YAZILIR?BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here