Ana sayfa NASIL YAZILIR Sana da yazılışı TDK! Sana da nasıl yazılır? Birleşik mi, ayrı mı?

Sana da yazılışı TDK! Sana da nasıl yazılır? Birleşik mi, ayrı mı?

22
0
sana-da-tdk

Sana da kelimesinin doğru yazılışı birçok kişi tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır. Türk Dil Kurumu’nun resmi sitesinde de ‘’sana da nasıl yazılır’’ sorusunun yanıtı sorgulanıyor. TDK ile Sana da yazılışı ve cümle içinde kullanılan örneklere encokarananlar.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Peki, birleşik mi, ayrı mı yazılır? Yazım yanlışını en aza indirmek için birçok kelimenin doğru yazımına yine buradan ulaşabilirsiniz.

Günlük konuşmalarımızda yazım yanlışları en büyük sorunlardan bir tanesidir. Doğru zannetsek de aslında yanlış yazdığımız birçok kelimeler olabiliyor. Türk Dil Kurumu’nun resmi internet sitesinde her gün binlerce kelimenin doğru yazılışı da araştırılıyor. Sana da TDK ile yazılışı da onlardan bir tanesidir. ‘Sana da nasıl yazılır’’ sorusunun yanıtı TDK ile bu başlık altında sizlerle. Peki, sana da TDK ile yazılışı nasıldır?

SANA DA YAZILIŞI TDK

Türk Dil Kurumu’nun resmi internet sitesinden yapılan sorgulamaya göre ‘’sana da’’ olarak doğru yazılmaktadır. TDK ile sana da doğru yazılışı ile ilgili örnek cümlelere encokarananlar.com adresinden ulaşabilirsiniz.

SANA DA YAZILIŞI İLE İLGİLİ ÖRNEKLER

Sana da iyi akşamlar demek isterdim ancak kalbimi çok kırdın.

Bu kez sana da sevdiğin yemeklerden oluşan bir menü hazırladık.

Her zaman dediğim gibi sana da taviz vermeyeceğim.

Her ne olursa olsun sana da bu konu hakkında tek kelime etmeyeceğim.

BANANE NASIL YAZILIR?

SANANE NASIL YAZILIR?

BENİMKİ NASIL YAZILIR?

SENİNKİ NASIL YAZILIR?BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here