Ana sayfa NASIL YAZILIR Seninki nasıl yazılır? TDK Senin ki yazılışı birleşik mi, ayrı mı?

Seninki nasıl yazılır? TDK Senin ki yazılışı birleşik mi, ayrı mı?

16
0
seninki-tdk-nasil-yazilir

TDK ile her gün binlerce kelimenin doğru yazılışı araştırılıyor. Günümüzün en temel problemlerinden birisi olan yazım yanlışlarını en aza indirmek için biz de en çok yazım hatası yapılan kelimeleri tespit ederek sizler için doğru yazılışlarını derlemeye devam ediyor. Türk Dil Kurumu’nun resmi internet sitesinden yapılan o sorgulamalardan bir tanesi de ‘’seninki nasıl yazılır’’ sorusunun yanıtı oluyor. Seninki TDK’ye göre birleşik mi ayrı mı yazılır? Seninki yazılışı TDK ile bu başlık altından öğrenebilirsiniz.

Seninki TDK’ye göre nasıl yazılır sorusunun yanıtı da bu konu ile ilgili en çok cevabı merak edilen sorular arasında yer alıyor. Birçok kişi bu bağlacı kullanırken kararsız kalarak soluğu TDK’nın resmi internet sitesinde alıyor. Seninki yazılışı birleşik mi yoksa ayrı mı yazılır? Seninki ile ilgili cümle içerisinde kullanılmış doğru örnekleri bu başlık altından bulabilirsiniz.

SENİNKİ NASIL YAZILIR? TDK’YA GÖRE DOĞRU YAZILIŞI

TDK’nin resmi internet sitesinden derlediğimiz bilgilere göre ‘’seninki’’ olarak doğru yazılmaktadır. Günümüzde ayrı yazarak hataya düşenler vardır.

SENİNKİ YAZILIŞI BİRLEŞİK Mİ, AYRI MI?

Seninki yine rahat durmadı.

Oraya gittiğinde seninki de çare olmayacak.

Seninki bu akşam yemeğinde yine oldukça şık giyinmiş.

Burada seninki ile bir kıyaslama yapmıyorum. Olayı çok yanlış anlıyorsun!

Seninki neden çok koyu kırmızı görünüyor?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here