Ana sayfa SAĞLIK 20’lik diş çekim ücreti ne kadar? Yirmilik diş ne kadar, kaç TL’ye...

20’lik diş çekim ücreti ne kadar? Yirmilik diş ne kadar, kaç TL’ye çektirilir?

8
0
20lik-dis-cekim-ucreti

Yirmilik diş şikâyeti ile günümüzde birçok kişi diş hekimlerine başvurmaktadır. Ağzın arka tarafında bulunmasından dolayı kimi zaman çekimi oldukça zor olabilir. Günümüzde yirmilik diş çektirmek isteyen kişiler korkularına engel olamaz. 20’lik diş çekim ücreti de yine ayrı bir merak konusudur. Bu nedenle de ‘20’lik diş ne kadar, kaç liraya çektirilir’ sorusunun yanıtı merak edilmektedir. Peki, 2019 yirmilik diş çektirme ücreti ne kadar, kaç TL?

20’LİK DİŞ ÇEKİM ÜCRETİ NE KADAR?

20’lik çekim ücreti diş hekimlerine başvuracak kişiler tarafından merak edilmektedir. Yirmilik dişini özel bir klinikte çektirmek isteyen vatandaşlar 2019 fiyat bilgilerine bu başlık altından ulaşabilirler.

2O’LİK (YİRMİLİK) DİŞ NE KADAR, KAÇ TL’YE ÇEKTİRİLİR?

Bazı kişilerde yirmilik diş çekimi oldukça sancılı bir şekilde çekilebilir. Çene yapısı küçük olanlarda dişin çıkmaya çalıştığı yerde hiç boşluk bulunmaz. Bu nedenle çıkmaya başlayan diş çene kemiğini ve deriyi iyice yorar. Bu da ağrıya neden olmaktadır. İltihap oluşması durumunda ise mikroplar boğaz ağrısına ve bademcik şişmesine de sebebiyet verebilir.

Diş hekimlerinde yirmilik diş çekme ücreti ortalama 145-350 TL arasında değişim göstermektedir. Unutulmamalıdır ki yirmilik diş çekimi genellikle oldukça basittir.

20’LİK DİŞ NE ZAMAN ÇIKAR?

Yirmilik dişler her insanda çıkmayabilir. Tamamen kişinin genetiği ile alakalı bir durum olup genellikle 17-30 yaş arasında çıkar.

AMELİYAT YÖNTEMLERİ

Diş hekiminize gittiğinizde çekim öncesi size iki seçenekten bir tanesi sunulacaktır. O seçenekler şöyle;

Lokal Anestezi: Hekim ya da cerrahınız yirmilik diş çekimi öncesi size lokal anesteziyi önerecektir. Bu da demek oluyor ki diş çekilirken uyanık olacaksınız. Sadece hekiminizin diş üzerine yaptığı baskıları hissedebilirsiniz. Onun dışında hiçbir acı hissetmeniz söz konusu değildir.

Genel Anestezi: Nadir ve özel durumlarda bu anestezi yöntemi uygulanır. Bu yöntem koklatarak ya da kolunuzdan damar yolu ile olabilir. Solunum, sıcaklık, sıvı ve kan basıncınız takip edilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here