Ana sayfa SAĞLIK Diş ağrısına ne iyi gelir? İbrahim Saraçoğlu kür tarifi ve evde çözüm

Diş ağrısına ne iyi gelir? İbrahim Saraçoğlu kür tarifi ve evde çözüm

157
0
dis-agrisina-ne-iyi-gelir-ibrahim-saracoglu

Diş ağrıları birçok kişi tarafından rastlanan rahatsızlıklardan birisidir. Genellikle gece saatlerinde başlayıp, uzun bir süre devam edebilir. Diş ağrısına ne iyi gelir diye merak edenler öncelikle bir diş hekimine başvurmalıdırlar. Ancak bazı yöntemlerle de bu ağrıdan kurtulmak mümkün olabilir. Çürük diş ağrısına iyi gelen ve evde çözüm üretebileceğiniz maddeleri sizler için derledik. İbrahim Saraçoğlu’ndan diş eti iltihaplanması ve diş eti çekilmesi için kür tarifi de burada.

DİŞ AĞRISINA NE İYİ GELİR?

Çürük diş ağrılarınız ile uğraşıyorsanız öncelikle ağrıyan dişinizin içerisindeki artıkları fırça yardımı ile iyice temizleyiniz. Bunun için dişinizi fırçalamak yeterli olacaktır. Daha sonra;

Yarım çay bardağı içerisine 1 çay kaşığı tuzu ilave edin. İyice karıştırın. Bu uygulama diş ağrınızı hafifletebilir ve içerisinde bulunan mikropları da öldürmeye yardımcı olur.

Diş ağrısına iyi gelen evde çözüm yöntemleri;

Tuzlu su veya üzüm sirkesi ile gargara yapılabilir.

Sarımsağı ezip ağrıyan dişinizin üzerine koyun.

Taze dilimlenmiş salatalığı diş eti üzerine koyun.

Karbonatlı su ile gargara yapılabilir.

Oksijenli su ile gargara yapın.

Çörek otu, karabiber, karbonat, zerdeçal gibi bitkiler de diş ağrısına iyi gelebilir.

ŞİDDETLİ DİŞ AĞRISI DURUMUNDA YAPILMASI GEREKENLER

Şiddetli diş ağrısı genellikle gece saatlerinde başlar. Bu ağrı bizi gece yarısı uyandırabilir veya uyutmayabilir. Bu problemle karşılaşıyorsak öncelikle herhangi bir ağrı kesici içmeliyiz. Eğer yüzümüz şiş uyanırsak hem bir ağrı kesici hem de bir torbanın içerisine buz doldurup yanağımıza tutmalıyız. Ağrının şiddeti geçmiyor ve uyuyamıyorsak iki yastık üst üste koyup dik bir pozisyonda uyumaya gayret etmeliyiz. Kesinlikle kendi düşüncemize göre herhangi bir antibiyotik alıp içmemeliyiz. Çünkü her antibiyotik her bölgeye faydalı olamayabilir. Ertesi gün ise kesinlikle diş hekimine başvurulmalıdır.

İbrahim Saraçoğlu’ndan diş eti çekilmesine karşı kür tarifi

Haberimizin bu bölümünde diş eti çekilmesi, diş eti iltihaplanması için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan bazı kürleri bulabilirsiniz.

Kaynayan 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı dağ kekiği bitkiden ilave edip, 3 dakika kaynatınız. Ilıdıktan sonra bir yudum alarak yumuşak bir diş fırçası ile diş ve diş etlerinizi günde 3 kez fırçalayınız. Taze hazırlanmalıdır.

İbrahim Saraçoğlu’nda diş beyazlatıcı kür tarifi

2-3 adet çileği çatal yardımı ile lapa haline getiriniz. Akşam çilek lapasını dişlerinizin üzerinde bir miktar bekletiniz. Bu uygulamayı yılda 2 ay boyunca her gün uygulayınız.

İbrahim Saraçoğlu’ndan diş eti iltihaplanmasına karşı çözüm

Nar suyundan bir yudum alınız ve 8-10 saniye ağzınızda bekletip, tükürünüz. İsterseniz yutabilirsiniz. Saat başı iki üç yudum alarak bunu tekrarlayınız. Diş eti iltihaplanması o gün bitecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here