Ana sayfa SAĞLIK Mide ağrısına ne iyi gelir? İbrahim Saraçoğlu mide ağrısı iyi gelen kür...

Mide ağrısına ne iyi gelir? İbrahim Saraçoğlu mide ağrısı iyi gelen kür tarifi

177
0
mide-agrisina-ne-iyi-gelir-ibrahim-saracoglu

Mide ağrısı rahatsızlığı en sık karşılaşılan problemler arasında yer almaktadır. Bu rahatsızlık ile karşı karşıya kalan kişiler doktora gitmeden önce evde bitkisel yöntemler ile bu sorundan kurtulmak istiyorlar. Mide ağrısına ne iyi gelir sorusuna İbrahim Saraçoğlu cevap verdi. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, katıldığı bir televizyon programında mide ağrısına iyi gelen kür tarifini açıkladı.

Ülkemizde ve dünya genelinde sık rastlanan problemlerden bir tanesidir. Genellikle yemeklerden sonra karşımıza çıkan mide yanması lezzetli bir yemek sonrası bizlere hiçte hoşlanmayacağımız rahatsızlık vermektedir. Bu nedenle de bu sıkıntı hakkında birçok araştırma yapılmaktadır. Mide ağrısına ne iyi gelir sorusunun yanıtını Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu cevapladı. Mide ağrısına iyi gelen kür tarifini aşağıda bulabilirsiniz.

MİDE AĞRISINA NE İYİ GELİR? İBRAHİM SARAÇOĞLU AÇIKLADI

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan mide ağrısına iyi gelen kür tarifi şöyle;

Kaynayan 1 su bardağı suya 50 kuruş büyüklüğünde kök zencefili bıçakla bir defa kesip atınız ve 5 dakika kısık ateşte kaynatınız. Daha sonra süzüp, ılımaya bırakınız. Akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 su bardağı içiniz. Taze hazırlanmalıdır. Uygulamayı 1 boyunca devam ettiriniz.

Mide ağrısına iyi gelen diğer besinler;

  1. Tarçın mide yanmalarına iyi gelir ve kusmayı engeller.
  2. Haşlanmış karnabahar mideyi korur.
  3. Mide ağrısı çekerken soğan ve sarımsaktan mutlaka uzak durmalısınız.
  4. Fasulye, mercimek ve bezelye midenizi korur.
  5. Çiğ patates suyu mide yanmasına bire bir iyi gelmektedir ve doğal ilacı olarak bilinir.
  6. Yarım çay kaşığı sodyum bikarbonat mide yanmanıza iyi gelecektir.
  7. Mide ağrısı çektiğiniz esnada nane tüketmenizde fayda olabilir.

MİDE AĞRISI ŞİKÂYETİ OLANLAR HANGİ TETKİKLERDEN GEÇİRİLİR?

Mide ağrısı probleminiz hemen geçmediyse ve uzun bir süredir devam ediyorsa mutlaka uzman bir hekim tarafından kontrol edilmeniz gerekmektedir.

Hastanın iyi bir hekim tarafından öyküsünün dinlenmesi son derece önemlidir. Ne kadar süredir şikayetlerinin olduğu, hangi semptomların eşlik ettiği hekimler için önemlidir. Bunların dışında hastaların genel bir kan sayımının yapılması gerekir. Daha sonra ise karaciğer testlerine ve gerektiği takdirde böbrek testlerine bakılması gerekiyor.

En önemli olarak söyleyebileceğimiz, en güçlü tetkik yöntemi ise endoskopidir. Mide şikayeti olan hastalarda, yemek borusu şikayeti hastalarda mutlaka endoskopi ile tetkik edilmesi istenir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here