Ana sayfa SAĞLIK Egzama nasıl geçer? İbrahim Saraçoğlu’ndan egzama olanlara elma sirkesi kürü tarifi

Egzama nasıl geçer? İbrahim Saraçoğlu’ndan egzama olanlara elma sirkesi kürü tarifi

114
0
egzama-nasil-gecer-ibrahim-saracoglu

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, yüzdeki ve kafadaki egzama nasıl geçer sorusunun yanıtını takipçileri ile paylaştı. Katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalarda egzama kaşıntısının geçmesi için elma sirkesini tavsiye etti. Bununla birlikte kesinlikle başka bir şampuan kullanılmaması gerektiğini söyleyen Saraçoğlu, kükürtlü sabun kullanarak saçların yıkanması gerektiğini söyledi. Elma sirkesinin kafadaki egzama hücrelerini öldürdüğünü de sözlerine ekledi. Peki, eldeki, yüzdeki kafadaki egzema nasıl geçer ve elma sirkesi ile kükürtlü sabun nasıl kullanılır?

KAFADAKİ VE YÜZDEKİ EGZAMA NASIL GEÇER? İBRAHİM SARAÇOĞLU CEVAPLADI

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, bir televizyon programında egzama tedavisi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Birçok mucizevi kür tarifi ile hastalıklara şifa kaynaklarını açıklayan Saraçoğlu, bu kez egzema ile ilgili kullanılması gerekenleri açıkladı.

EGZAMA TEDAVİSİ İÇİN KÜKÜRTLÜ SABUN

Bu problemle karşılaşan kişilerin kesinlikle hangi marka olursa olsun şampuandan uzak durması gerekir. Saraçoğlu yaptığı açıklamada saçların ve var ise tüm vücudun kükürtlü sabun ile yıkanması gerektiğini vurguladı. Kükürtlü sabun kullanımının ardından ise elma sirkesi ile egzamalardan kurtulma ihtimaliniz olabilir.

EGZAMA KAŞINTISI İÇİN ELMA SİRKESİ

İbrahim Saraçoğlu, saç diplerinde egzama bulunan kişilere elma sirkesini önerdi. Elma sirkesinin egzamanın neden olduğu kaşıntıyı gidereceğini ve kafadaki egzama bakterilerini yok edeceğini belirtti. Saraçoğlu, ela sirkesinin kaşıntı anında ve günde iki kere saç diplerine uygulanabileceğini söyledi.

ELDEKİ EGZAMA NASIL GEÇER?

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun egzama probleminin giderilmesi için açıkladığı kür tarifi de şöyle;

Öncelikle yarım litre suyu tencereye ilave ederek ateşe verin ve kaynamasını bekleyin. Kaynamakta olan suya bir avuç kadar beyaz dut kurusu ilave edin. 6 dakika hafif ateşte kaynattıktan sonra ocaktan alın. Elinizi yakmayacak sıcaklığa ulaştığı zaman egzamalı ellerinizi kabın içerisine koyun. Yaklaşık on dakika kadar ellerinizi bu suyun içerisine etki ettirin. Aradan bir saat geçtikten sonra da ellerinizi durulayın. Bu uygulamayı haftada üç kez tekrar edebilirsiniz.

Eğer egzama yakalarınızda ya da el bileklerinizde çıkıyor ise kaşık ve kepçe kullanarak suyu egzamalı bölgenin üzerine dökünüz.

NOT: Ellerinizi koyduğunuz kabın soğumamasını kesinlikle dikkat ediniz. Suyun ellerinizi yakmayacak derecede sıcaklıkta olması gerekir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here