Ana sayfa TEKNOLOJİ 4.5 G’den 3G’ye nasıl geçilir ve 4.5G nasıl kapatılır?

4.5 G’den 3G’ye nasıl geçilir ve 4.5G nasıl kapatılır?

148
0
4.5G nasil kapatilir

Ülkemizde telefon kullanımı her geçen yıl yaygınlaşmaktadır. Türkiye ve dünya üzerinde milyonlarca kişi elinden telefonunu düşürmemektedir. İnternetsiz bir telefon ise artık düşünülmemektedir. Gelişen teknoloji ve 4.5 G’ye geçilmesi ile beraber internet kullanımı çok daha hızlı bir hal almıştır. Bu özellik sayesinde resimler hızlı yükleniyor, videolarda da donmalar daha az yaşanıyor. Ancak bu durum cebimize olumsuz yönde yansımıştır. İnternet paketi sınırlı olan kişilerin kotası çok hızlı bir şekilde bitmektedir. Hal böyle olunca da Android ya da İphone kullananlar ‘4.5 G’den 3G’ye nasıl geçilir’ sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından araştırılıyor. 3G bana yeter diyen kişiler için adım adım yapılacak işlemleri derledik. 3G’ye nasıl geçilir ve 4.5G nasıl kapatılır sorusunun yanıtı için hemen detayları incelemeye başlayabilirsiniz.

4.5G’DEN 3G’YE NASIL GEÇİLİR?

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ya da diğer hatları kullanan vatandaşların merak ettiği konulardan bir tanesidir. 4.5G ne kadar hızlı olsa da internet kotasını çok hızlı bitirdiği için birçok kişiyi 3G’ye geri döndürmektedir. 4.5 G’den 3G’ye nasıl geçerim diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Akıllı telefonlarınızdan yapacağınız işlemler çok basit.

ANDROİD TELEFONDAN 3G’YE NASIL GEÇERİM?

• Android telefonunuzdan ‘Ayarlar’ kısmına gidiniz.
• Buradan daha fazla ve diğer ağlara tıklayın.
• Daha sonra ‘Mobil ağlar’ ve ‘Mobil şebekeler’ seçeneklerine seçin.
• Gelen seçeneklerde ‘şebeke modu’ ve ‘ağ modu’ seçeneğine basın.
• Çıkan pencerede 4.5G’ye geçmek için ‘’Otomatik GSM/ VCDMA/LTE’’ seçin. Eğer 3G seçmek isterseniz ‘’Otomatik VCDMA/GSM’’ seçerek işlemleri tamamlayabilirsiniz.

İOS – İPHONE’DA 4.5G NASIL KAPATILIR?

4.5G nasıl kapatılır sorusunun yanıtı ile ilgili bilgi arayan okuyucularımız şu adımları takip edebilir;

  • İphone telefonunuzun ‘ayarlar’ bölümüne gidiniz.
  •  Daha sonra ‘hücresel’ seçeneğini tıklayın.
  • Hücresel seçeneğinin ardından ‘hücresel veri seçenekleri’ kısmına basın.
  •  Hücresel veri seçenekleri alanında ‘ses ve veri’ seçeneği yer alacak. Burayı tıklayın. Daha sonra ‘LTE’ veya ‘3G’ işaretleyerek işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

4.5G NEDİR?

4.5G, internette daha yüksek mobil performans hızı, daha fazla data kapasitesi ve düşük gecikme süresi sunan hizmettir. Bu teknoloji ile birlikte internet kullanımı çok daha hızlı hale gelmiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here