Ana sayfa TEKNOLOJİ Şarj aleti olmadan elektriksiz telefon nasıl şarj edilir?

Şarj aleti olmadan elektriksiz telefon nasıl şarj edilir?

244
0
sarj-aleti-olmadan-telefon-nasil-sarj-edilir

Günümüzde telefonsuz bir yaşam artık neredeyse düşünülemeyecek bir duruma gelmiştir. Hemen hemen herkesin elinden düşüremediği cep telefonları, sosyal ağlarında ortaya çıkması ile kullanım oranını giderek arttırmaktadır. Facebook, Instagram, Youtube ve benzeri platformlarda her gün saatlerce vakit geçirilmektedir. Bu nedenle telefon şarjının ömrü de çok kısa sürer.

ELEKTRİKSİZ TELEFON NASIL ŞARJ EDİLİR?

Şarjı biten kişiler hemen çevresinde bir priz bulur ve pili doldurmaya başlar. Peki ya şarj aletiniz yanınızda değilse? Bu gibi durumlarda vatandaşların aklına ilk gelen ‘elektriksiz telefon nasıl şarj edilir’ sorusunun yanıtı oluyor. Çok kısa bir sürede olsa telefonunu şarj etme ihtimalini düşünen kişiler için ayrıntıları burada derledik.

Tatilde, kampta, yolda veya farklı bir yerde şarjınız bitti ve şarj aletiniz yanınızda yok ise aşağıda anlattığımız adımları izleyebilirsiniz.

POWERBANK KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR

Şarj sorununun önüne geçebilmek için son yıllarda powebank kullanımı giderek yaygınlaşmakta. Kaliteli bir powerbank ile cep telefonunuzu yaklaşık üç kez tamamen doldurma imkanına sahipsiniz. Böylece elektrik ve şarj aletine ihtiyaç duymadan bu sorunun önüne geçebileceksiniz.

SOĞAN İLE ŞARJ EDİLEBİLİR Mİ?

Hazırlamış olduğunuz soğanı tornavida kullanarak deliniz. Daha sonra 30 dakika enerji içeceğinde bekletiniz. Süre bitip çıkarttığınızda havlu ile kurulayınız. Ardından şarj kablosunun bir tarafını soğana batırıp diğer tarafını telefonunuza takınız. İşe yarama ihtimali yüksek orandadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here