Ana sayfa YAŞAM TOKİ kura çekimi ne zaman yapılacak? 2019 TOKİ İstanbul Kayabaşı kura çekilişi...

TOKİ kura çekimi ne zaman yapılacak? 2019 TOKİ İstanbul Kayabaşı kura çekilişi tarihi

63
0
2019-toki-kura-cekilisi-ne-zaman

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konut müjdesinin ardından başvurular başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yaptığı açıklamaya göre kısa bir süre içerisinde alt, orta ve üst gelir konutları için on binlerce başvuru yapıldı. Ev sahibi olma hayalleri kuran kişiler Nisan ayına kadar başvurularını gerçekleştirebilecekler. Öte yandan başvuru yapan vatandaşlar 2019 TOKİ kura çekilişi ne zaman sorusunun da cevabını araştırmaya başladı. Peki, İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer tüm iller için TOKİ kura çekimi ne zaman yapılacak? TOKİ İstanbul Ayazma ve Kayabaşı kuraları ne zaman çekilecek? Kura çekimi tarihi açıklandı mı?

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi müjde verildi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 50 bin konut için başvuruların başladığını açıkladı. Bu açıklamaların ardından binlerce kişi başvuru şartlarını araştırırken vakit kaybetmeden de en yakın bankalara giderek başvurularını gerçekleştiriyor. Alt, orta ve üst gelir kategorisinden şartlara göre başvurular yapılıyor. Sadece Halk Bankası aracılığı ile yapılan müracaatlar tüm hızıyla devam ediyor. 2019 TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacak sorusu da merak edilen konular arasında. İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer tüm iller için TOKİ kura çekilişi ne zaman hangi tarihte yapılacak? TOKİ Kayabaşı kura çekilişi ne zaman?

2019 TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN HANGİ TARİHTE YAPILACAK?

TOKİ 50 bin konut kampanyası için başvuru yapan vatandaşlar geri sayıma geçti. Ev sahibi olma ümidiyle kura gününü bekleyen kişiler konuyla ilgili ayrıntıların gelmesini büyük merakla bekliyor. TOKİ’nin resmi internet sitesinde kura çekilişi tarihi ile ilgili açıklama bulunmuyor. Nisan ayında sona erecek başvuruların ardından resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.

BAŞVURU NASIL YAPILIYOR?

2+1 ve 3+1 konutlara başvuru yapacak olan kişiler kimliği ile birlikte Halk Bankası’na giderek başvurularını yapabiliyorlar. 2+1 için 500 TL , 3+1 için 1000 TL başvuru ücreti ödenmesi gerekiyor. Kurada adınızın çıkmaması durumunda ise 2 gün içerisinde ücret size geri iade ediliyor.

TOKİ BAŞVURUSU İÇİN SON TARİH NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamadan sonraki gün başlayan başvuru süreci hızla devam ediyor. Bu kampanyaya yoğun ilgi gösteriliyor. Başvurular 19 Nisan tarihini kadar da devam edecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here