Ana sayfa YAŞAM Bebekler ne zaman anne der? Bebekler kaç aylıkken anne diye konuşur?

Bebekler ne zaman anne der? Bebekler kaç aylıkken anne diye konuşur?

120
0
bebekler-kac-aylikken-anne-der

Bebeklerini kucağına alan annelerin heyecanla beklediği anlardan bir tanesidir. ‘Anne’ sesini duymak için sabırsızlıkla bekleyen kişiler ‘bebekler ne zaman anne der’ sorusunun yanıtını da internet üzerinden araştırmaktadır. Uzmanların bu konu hakkındaki görüşlerini, bir bebeğin ortalama kaç aylıkken anne dediğini bu başlık altında bulabilirsiniz. Peki, bebekler kaç aylıkken anne der? Hadi öğrenelim.

Evladını dokuz ay karnında taşıyarak büyük acılar içerisinde doğuran anneler doğum anında sonra ise tüm acılarını unutur ve bebeğinin huzurunu yaşamaya başlar. Annelerin işte bu andan sonra merak ettiği birçok soru işareti de kafasında oluşmaya başlar. Bunlardan bir tanesi de bebeğinin ne zaman konuşmaya başlayacağıdır. Bireyler ‘bebekler ne zaman konuşmaya başlar, bebekler kaç aylıkken anne der’ gibi soruların yanıtını sık sık araştırır. Bir bebeğin ortalama kaç aylıkken kelimeler kurabileceğini uzman görüşleri ile haberimizden okuyabilirsiniz.

BEBEKLER KAÇ AYLIKKEN ANNE DER?

Bebekler ne zaman anne der sorusunun yanıtını arayanlar için hemen konuya girelim. Bebekler ilk olarak 3. ve 4. Aydan itibaren anlamsız sesler çıkarmaya başlarlar. 9. Aydan itibaren basit hece tekrarı olan baba, mama kelimelerini söylemeye başlarlar. 1 yaşına geldikten sonra kelime sayısı artar ve en az 4-5 kelime rahatlıkla söyleyebilirler.

BEBEKLER KAÇ AYLIKKEN ANNE DER?

1.5 yaşına geldiklerinde ise anne gel, baba git gibi basit cümleler kurabilirler. 2 yaşında da konuşma git gide daha akıcı hale gelir. Cümlelerde 2-3 kelimeden daha fazla oluşur. Yani 2 yaşında bir bebeğin rahatlıkla konuşmaya başlaması gerekir.

DAHA GEÇ KONUŞABİLİRLER

Her şey yolunda olmasına rağmen bebekler biraz daha geç zamanda da konuşabilmektedirler. Bu daha çok ailede de geç konuşan birisinin olmasından kaynaklanabilir. Eğer konuşmada herhangi bir gecikme görülürse mutlaka incelenmesi gerekiyor. Çünkü daha sonra gelişimsel bozukluklara neden olabilmektedir. Konuşamamanın sebeplerine bakılmalıdır. Altında yatan birçok neden bulunabilir. Örneğin; çok televizyon izlediği için bu problem ortaya çıkabilir. Bunlara hızlıca önlem alınması gerekir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here