Ana sayfa YAŞAM E Devlet giriş ile fatura nasıl ödenir?

E Devlet giriş ile fatura nasıl ödenir?

164
0
e devlet

E Devlet sistemi her geçen gün kendini yenilemeye devam ediyor. İnternet üzerinden elektrik, su, doğalgaz, internet faturası yatırmak isteyenler e-Devlet’in resmi internet sitesi üzerinden bu işlemi kolaylıkla de gerçekleştirebilirler. Bu sisteme daha önce giriş yapmadıysanız tek yapmanız gereken en yakın PTT’ye giderek şifre oluşturmak. Peki E Devlet giriş ile fatura nasıl ödenir?

Önceki yıllara baktığımızda hepimiz mutlaka bir fatura kuyruğuna girdiğimizi hatırlarız. Gelişen teknoloji ve internet kullanımının yaygınlaşması ile artık faturalar da online işlemler aracılığı ile kolaylıkla yatırılabiliyor. E Devlet sistemi üzerinden en son faturalarınızı ve güncel borç bilgilerini görüntüleyebilir, hemen ödeme işlemini de yapalabilirsiniz.

E DEVLET GİRİŞ İLE FATURA NASIL ÖDENİR?

Bu sorusunun yanıtını arayan binlerce okur için adım adım tüm ayrıntıları bir arada derledik. Aşağıdaki yolları izleyerek siz de istediğiniz faturanızı hemen ödeyebilirsiniz.
e-Devlet ile fatura ödemek için;
– İlk olarak daha önce almadıysanız en yakın PTT’ye giderek e-Devlet şifrenizi oluşturunuz.
– Şifrenizi aldıktan sonra turkiye.gov.tr adresine giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra bu şifreyi güncelleyiniz.
– TC kimlik numarası ve oluşturduğunuz şifre ile sisteme giriş yaptığınızda karşınıza ana sayfa ekranı gelecektir.
– ‘Merhaba, size nasıl yardım edebilirim’ metninin bulunduğu arama butonuna ‘fatura sorgulama’ yazınız.
– Arama butonuna bastıktan sonra internet, telefon, doğalgaz, su vs.. faturalarınızı seçip kredi kartı bilgilerinizi yazarak ödeme işlemini başarı ile gerçekleştirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here