Ana sayfa MEDYA Ertuğrul Bey tarihte kaç kere evlendi – Ertuğrul Gazi ve İlbilge evlendi...

Ertuğrul Bey tarihte kaç kere evlendi – Ertuğrul Gazi ve İlbilge evlendi mi?

362
0

Çarşamba akşamlarının vazgeçilmez dizisi için geri sayım başladı. Uzun bir aranın ardından reyting rekortmeni dizi izleyici ile yeniden kucaklaşacak. Diriliş Ertuğrul’un 5. Sezonunda büyük sürprizler bizleri bekliyor. 15 yıl sonrası canlandırılacak ve diziye birçok yeni oyuncu katılacak. Bunlardan bir tanesi de ‘İlbilge’ karakterine can verecek olan Hande Soral. Tahminlere göre Ertuğrul Bey ve İlbilge’nin evleneceği söyleniyor. Bu gelişmeler nedeniyle ‘ Ertuğrul Bey tarihte kaç kere evlendi’ sorusunun cevabı da araştırılmaya başladı. Peki Ertuğrul Gazi ve İlbilge evlendi mi?

ERTUĞRUL BEY TARİHTE KAÇ KEZ EVLENDİ?

Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonunda yaşanması muhtemel bu gelişmeler nedeniyle bu soru akıllara gelmeye başladı bile. Yeni bölüm fragmanında da Hayme Hatun’un Ertuğrul Bey’e ‘evlen oğlum’ demesi iddiaları iyice doğrular oldu. Ertuğrul Bey’in ikinci eşi var mı, tarihte kaç kere evlendi? Ertuğrul ve İlbilge tarihte evlendi mi’ soruları yanıtını arıyor.

ERTUĞRUL BEY VE İLBİLGE TARİHTE EVLENDİ Mİ?

Tarihimizde unutmayacağımız kişilerden birisi olan Ertuğrul Gazi, 93 yıl yaşamıştır. Halime Hatun ile evlenmiştir. Gündüz, Savcı ve Osman isimlerinde 3 erkek evladı olmuştur. Halime Hatun’un dışında hiç kimse ile evlilik yaşamamıştır.

HANDE SORAL SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

TRT 1’in heyecan dolu dizisi Diriliş Ertuğrul’un kadrosuna bir sürpriz bir isim daha katıldı. Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonda kadroya dâhil olan ünlü isim Hande Soral, sosyal medya hesabından mutlu haberi sevenleriyle paylaştı. Soral, dizide Zeydan karakterine hayat verecek.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL’A YENİ KATILAN OYUNCULAR

Kayra Şenocak (Aktemür )

Eser Karabil

Enis Yıldız

Arif Diren (Gündüz Bey)

Kimya Gökçe Aytaç (Evdokya)

Ünal Silver (Umur Bey)

Armağan Oğuz (Ataç)

Hande Soral (Zeydan)

Yiğit Mergen (Savcı Bey)

Burak Özçivit (Osman Bey)

BURAK ÖZÇİVİT RESMİLEŞTİ

Diriliş Ertuğrul’un 5. sezonunda yer almayacak olsa da en büyük bomba şüphesiz Burak Özçivit oldu. Başarı oyunculuğu ve yakışıklılığı ile birçok dizide rol alan isim gelecek sezondan itibaren ‘Osman Gazi’ karakterine hayat verecek. Ertuğrul Bey bu sezonun sonunda diziye veda edecek. Engin Altan Düzyatan, 5 yıllık serüvenin ardından dizideki kariyerini sonlandıracak. Ertuğrul Bey’in yanı sıra birçok kişi de bu sezon sonunda diziden ayrılmış olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here