Ana sayfa YAŞAM Havalar ne zaman soğumaya başlar? (2019)

Havalar ne zaman soğumaya başlar? (2019)

338
0
havalar-ne-zaman-sogumaya-baslar

Milyonlarca kişi bu yaz tatilinde yurtiçi ve yurtdışında çeşitli tatil bölgelerine gitti. Öğrenciler ve çalışanlar yorucu geçen bir senenin stresini attı. Eylül ayının gelmesi ile birlikte tatil dönüşleri başlarken henüz fırsat bulamayan kişiler ise yeni yeni tatil planlarını yapıyorlar. Bu nedenle ‘havalar ne zaman soğumaya başlar’ sorusu da akıllarına takılıyor. Peki 2019’da Muğla, İzmir ve Antalya’da havalar ne zaman soğuyor?

Okulların açılmasına kısa bir süre kala tatil dönüşleri başladı. Öğrenciler ve çalışanlar bu yaz tatilini yine çeşitli tatil beldelerine giderek geçirdiler. Fırsat bulamayan veya tatilini daha uyguna getirmek isteyen kişiler ise yeni yeni planlarını yapmaya başladı. Bu planları yaparken Meteoroloji’den haftalık ve aylık olarak hava durumu raporlarını inceleyen kişiler ‘havalar ne zaman soğumaya başlar’ sorusunun cevabını merak ediyor.

HAVALAR 2019’DA NE ZAMAN SOĞUMAYA BAŞLAR?

İstanbul, Ankara ve birçok ilde Eylül ayının gelmesi ile birlikte yağmurlu, serinli havalar da başladı. Sıcaklardan bunalan ve bir an önce serin havaların gelmesini dileyen kişilerin yanı sıra henüz tatilini yapmayan vatandaşlar da ‘havalar ne zaman soğuyacak’ sorusunun yanıtı peşinde.

Meteoroloji’nin resmi internet sitesinde yayınlanan 01.10.2018 hava durumu raporunda ‘hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği beklenmektedir. Yağışın yurt genelinde mevsim normalleri civarında gerçekleşeceği öngörülmektedir’ açıklaması yer alıyor.

Geçtiğimiz yıllara baktığımızda bu aylarda tatil yapmak isteyen vatandaşlar Antalya, Muğla, İzmir vs.. gibi tatil beldelerini tercih ediyorlar. Okulların açılmasına rağmen bu tarihlerde otellerin doluluk oranı da bir hayli fazla bulunuyor. Ancak ne kadar hava sıcaklığı istediğimiz gibi olsa da bu tarihlerde yağmurlu hava ile karşılaşmamız mümkündür.

ANTALYA, MUĞLA VE İZMİR’DE HAVALAR NE ZAMAN SOĞUYOR?

Antalya, Muğla ve İzmir’de havalar diğer illerimize göre daha da geç soğuyor. Deniz sıcaklığı da yine aynı şekilde. Bilindiği gibi Eylül ve Ekim aylarında tatil yapmak isteyen birçok kişi yine bu tatil beldelerini tercih ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here