Ana sayfa YAŞAM Ten Rengi Nasıl Elde Edilir? Ten Rengi Nasıl Yapılır Ve Oluşur?

Ten Rengi Nasıl Elde Edilir? Ten Rengi Nasıl Yapılır Ve Oluşur?

30
0

Boyama işleri ile özellikle çocukluk dönemlerinde eğlenceli anlar yaşanmaktadır. Resim derslerinde doğan alışkanlıklar evlere taşınmış ve boyama yeteneği olanlar kendini keşfetmiştir. Sulu boya, pastel boya ya da yağlı boya ile uğraşırken istediğiniz rengi oluşturamıyorsanız doğru yerdesiniz. Boyalarınızda istediğiniz renk yok ise onu almak yerine boyaların karışımından o rengi elde edebilirsiniz. Ten rengi nasıl elde edilir sorusu da bu noktada en çok araştırılan konulardan birisi olarak dikkat çekmektedir. Ten rengi nasıl elde edilir sorusunu öğrenmek için ayrıntıları inceleyiniz. Peki, ten rengi nasıl yapılır ve ten rengi nasıl oluşur hangi renklerin karışımıdır? Gelin birlikte öğrenelim…

TEN RENGİ NASIL ELDE EDİLİR?

Ten rengi nasıl elde edilir sorusu birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Boyama yapacağı esnada ten rengine ihtiyaç duyanlar ancak bu renge sahip olamayanlar üzülmesin. Aşağıda yer alan renk karışımları sayesinde istediğiniz ten rengine kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Ten rengini elde etmek için üç rengin karışımına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu üç rengi karıştırdığınızda ten rengine ulaşmış olacaksanız.

TEN RENGİ NASIL YAPILIR VE OLUŞUR?

Kahverengi, beyaz ve çok kırmızı renklerini karıştırdığınızda ten rengini elde etmiş olacaksınız. Aşağıda yer alan renk oluşturma tablosu üzerinden ise elinizde olmayan diğer renkleri üretebilirsiniz. Listede hangi renk için hangi renklerin karışımını yapacağınız sıra ile yer almaktadır.

İşte ten rengi ve diğer renklerin elde edilmesi için yapılması gereken renk karışımları tablosu

RENK NEDİR?

Işığın göz retinasına değişik bir biçimde ulaşarak meydana gelen algılamaya renk adı verilir. Işığın maddeler üzerine çarpması sonucuna ise renk tonu ve renk olarak adlandırılır.

Her bir kişinin çok sevdiği bir favori rengi mutlaka bulunur. Sarı, kırmızı, pembe, mavi, yeşil ve mor renkler en popüler renklerin başında yer alır. Hayatımızın bir parçası olan renkleri yaşama alanlarımızda da kullanırız. Örneğin; bir evin duvarını istediğimiz renge boyayabiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here