Ana sayfa YAŞAM TOKİ’den alınan ev ne zaman satılabilir? Kiraya verilir mi?

TOKİ’den alınan ev ne zaman satılabilir? Kiraya verilir mi?

39
0
toki'den-alinan-ev-ne-zaman-satılabilir
toki'den-alinan-ev-ne-zaman-satılabilir

Ev sahibi olma hayali ile uzun yıllar bekleyen vatandaşlar için ümitli bekleyiş başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği müjdenin ardından alt, orta ve üst gelir gruplarına ait başvurular yapılıyor. Başvurularını yapan kişiler de kura çekimi için geri sayıma geçti. Bunun yanı sıra akıllara takılan bazı sorular da var. ‘TOKİ’den alınan ev ne zaman satılabilir’ ve ‘TOKİ evi ne zaman kiraya verilir’ soruları bunların başında yer alıyor. Bu konu hakkında doğru bilgilere ulaşmak isteyenler ayrıntıları buradan inceleyebilirler. Peki, TOKİ’den alınan ev ne zaman satılabilir, kiraya verilir mi? İşte detaylar…

TOKİ’DEN ALINAN EV NE ZAMAN SATILABİLİR?

Bu konu ile ilgili araştırmalar oldukça fazla yapılmaktadır. TOKİ’den bir eve sahip olmuş olanlar ya da bu yıl yapılacak olan kura çekimini bekleyenler bu sorunun da yanıtını merak etmektedir. Resmi kaynaklardan alınan bilgilere göre evinizi satabilmeniz için taksitlendirilmiş borcunuzun tamamının bitmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra ikamet sahibi de büyük önem taşımaktadır. Borcun tamamının sona ermemesi durumunda mülkün başkasına devredilmesi söz konusu değildir. Aksi takdirde sözleşmeye uymamış olacaksınız. Ve bunun cezaları da vardır. Daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Bu bilgiler ile TOKİ’den alınan ev ne zaman satılabilir, kiraya ne zaman verilir sorusunu da yanıtlamış olduk.

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ HAKKINDA

Mart ayında başlayan başvurular tüm hızıyla devam ediyor. Vatandaşlar 2+1 dairelere daha da öncelik veriyor. Ev sahibi olma hayali ile uzun yıllardır bekleyenler bu fırsatlardan şartların uyduğu takdirde yararlanabilmektedir. Başvuru işlemleri sadece Halk Bankası’ndan yapılmaktadır. Kurumun resmi internet sitesinden bazı illerdeki kura çekilişi tarihleri belli oldu. İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyük şehirlerde henüz kura tarihi netleşmiş değil. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak başvuru şartları ve diğer tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Daha detaylı bilgiler için tıklayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here