Ana sayfa YAŞAM Ütüsüz gömlek, pantolon nasıl ütülenir? Ütüsüz kırışıklık düzeltme

Ütüsüz gömlek, pantolon nasıl ütülenir? Ütüsüz kırışıklık düzeltme

158
0
utusuz-kirisiklik-duzeltme

Bazı anlar vardır ki sizlere belki de saç, baş yoldurur. Elektriklerinizin olmadığı, ya da ütünüzün bozulduğu bir günde kırış gömlek ve pantolon ile dışarı çıkmayı hiç istemezsiniz. Böyle anlar hemen herkesin başına gelmiştir. Bu sırada akıllara ‘ütüsüz gömlek ve pantolon nasıl ütülenir’ sorusu gelebilir. Ütü yapmadan gömlek ve pantolon düzeltmenin yolları araştırılmaya başlar. Ütüsüz kırışıklı düzeltmek için başvurabileceğiniz birkaç yöntem vardır.

Ev işleri denilince akla ilk gelenlerden bir tanesi de ütüdür. Bayanların en çok ilgilendiği işlerin başında yer alır. Araştırmalara göre hemen hemen bir evde haftada ortalama 3-4 defa ütü açılmaktadır. Peki ütü olmadığında kıyafetlerdeki kırışıklıkları nasıl düzeltebileceksiniz. İşte zor durumlarda başvurabileceğiniz o yollardan bazıları.

ÜTÜSÜZ GÖMLEK VE PANTOLON KIRIŞIKLIK DÜZELTME

Ütüsüz gömlek ve pantolon nasıl düzeltilir sorusunun cevabı ile ilgili işinize yarayabilecek yöntemleri bir arada derledik. Çok iyi bir şekilde olmasa bile idare edebileceğiniz yollar şöyle;

Banyo buharı ile giysilerinizin kırışıklarını düzeltin

Duş almadan önce giymek istediğiniz pantolon ya da gömleğinizi düzgün bir şekilde banyo içerisine asınız. Kapıları kapatınız ve içerinin oldukça fazla buhar tutmasını sağlayınız. Banyodaki buhar giysilerinizdeki kırışıklıkların düzelmesini sağlayacaktır. Unutmayalım ki bu yöntem her kumaş için geçerli değildir.

Fön makinası ile kırışıklık düzeltme

Banyo buharı ile gömlek ve pantolonunuzdaki kırışıklıklar gitmediyse bu yöntemi de deneyebilirsiniz. Bu yöntem son zamanlarda oldukça popüler olmuştur ve sık sık denenmesiyle birlikte olumlu sonuçları da beraberinde getirmiştir.

Askılığa giysilerinizi asınız. Fön makinası ile çok yakın olmayacak bir mesafeden giysilerinize fön çekiniz. Aynı yere çok fazla tutmadan ve yakmadan kırışıklıklar giderilene kadar devam ediniz.

Islak su yöntemi

Gömlek ya da pantolonunuzun düzeltmek istediğiniz yere ne soğuk ne de sıcak olacak bir şekilde ıslayınız. Bir süre bekledikten sonra mikrodalga, ısıtılmış bir tabak veya aklınıza gelen sıcak herhangi bir şeyin üzerine koyduğunuzda kırışıkların giderilebilme ihtimali yüksektir.

Nemli bez ile kırışıklıkları giderin

Elektriklerinizin olmadığı, ütünüzün çalışmadığı ya da bulunmadığı bir zamanda çamaşır makinasından çıkarttığınız kıyafetlerinizin üzerine nemli bir bezi koyarak da kırışıklıkları düzeltebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here